Uwielbiam się uczyć i zdobywać nowe doświadczenia. Cytując Stefana Żeromskiego „Nauka jest jak niezmierne morze. Im więcej jej pijesz, tym bardziej jesteś spragniony”. Wybrałam MBA, żeby poszerzyć swoje kompetencje w zakresie zarządzania i biznesu, poznać ciekawych ludzi i wzbogacić swoje doświadczenia o doświadczenia innych. Od studiów oczekuję poszerzenia horyzontów i perspektywicznego spojrzenia na biznes, zarządzanie. MBA to esencja wielu kierunków. Liczę na zdobycie wiedzy z zakresu ekonomii, marketingu, prawa gospodarczego czy podatkowego. Z drugiej strony chętnie poszerzę wiedzę z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi, sprzedaży, negocjacji czy logistyki. Tutaj mam wszystko w jednym miejscu i dodatkowo warsztatową pracę. Do tego zróżnicowany i bogaty program studiów, kompetentni wykładowcy oraz przyjazna atmosfera sprzyjająca nauce - czego chcieć więcej?

Wioletta Majer-Jagielska
uczestniczka programu MBA w Toruniu

Partner merytoryczny – Franklin University

Doświadczenie
Franklin University to uczelnia z ponad 100-letnią tradycją, założona w 1902 roku w Columbus w stanie Ohio jako Young Men’s Christian Association (YMCA).
Ważne daty w historii Franklin University:

 • 1902 – utworzenie Young Men’s Christian Association School of Commerce
 • 1933 – przyjęcie nazwy Franklin University na cześć Benjamina Franklina; uniwersytet funkcjonował  w tym czasie jako wydział Columbus YMCA
 • 1993 – uruchomienie pierwszych studiów Master of Business Administration
 • 1998 – początek nauczania w systemie e-learningowym, uruchomienie portalu myFranklin
 • 2009 – wprowadzenie oferty edukacyjnej Franklin University do Polski i Macedonii
 • 2010 – Franklin University otrzymuje akredytację IACBE (International Accreditation Council for Business Education)             

Międzynarodowość
Franklin University to uczelnia międzynarodowa, wychodząca naprzeciw potrzebom studentów, którzy studiując we własnym kraju, mogą zdobyć dyplom sygnowany przez renomowaną uczelnię ze Stanów Zjednoczonych. Otwartość Franklin University na zagraniczne rynki potwierdzają: rozbudowany system e-learningu oraz sieć uczelni partnerskich na świecie:

 • University of St. Kliment Ohridski (UKLO), Bitola, Macedonia
 • National Mining University (MSU), Dniepropietrowsk, Ukraina
 • Okan University, Istambuł, Turcja
 • Mangalore University, Mangalagangotri, Indie
 • University of Economics in Bratislava (EUBA), Bratysława, Słowacja.

Nowoczesność
Dzięki ciągłemu rozwojowi technologicznemu Franklin University stał się niekwestionowanym liderem w nauczaniu na odległość (long distance learning). Znaczna część z ponad 10 000 studentów kształci się w systemie on-line (e-learning). Służy do tego platforma myFranklin, która jest zaawansowana technicznie i przyjazna w obsłudze.

Akredytacje
Ponad sto lat sukcesów we wdrażaniu charakterystycznej dla Franklin University misji, jaką jest kształcenie ludzi dorosłych aktywnych zawodowo, znajduje swoje odzwierciedlenie w przyznawanych uczelni akredytacjach:

 • W 1976 roku akredytację Franklin University przyznała The Higher Learning Commission z siedzibą w Chicago.
  HLC jest jedną z dwóch komisji North Central Association of Colleges and Universities (NCA), która istnieje od 1895 roku, i jedną z 6 regionalnych instytucji akredytujących w Stanach Zjednoczonych.
 • W 2010 roku akredytację przyznało International Accreditation Council for Business Education.
  IACBE jest amerykańską organizacją akredytującą programy o profilu biznesowym. W procesie akredytacji oceniane są efekty uzyskiwane w procesie kształcenia. Ponadto ocenie podlega szereg elementów, począwszy od programów nauczania, poprzez jakość kształcenia, przygotowanie kadry dydaktycznej, na infrastrukturze skończywszy.


Rankingi i wyróżnienia

 • według rankingu Perspektyw 2021 program MBA w WSB w Toruniu jest na 5 miejscu w kategorii „Najlepsze programy MBA 2021" w opinii absolwentów 
 • W ratingu 2020 SEM Forum program MBA Wyższej Szkoły Bankowej w Toruniu znalazł się w klasie profesjonalnej. 
 • „Perspektywy” 2018 - w rankingu najlepszych programów MBA w Polsce, przygotowanym w 2018 r. przez „Perspektywy”, znalazły się oba nasze programy:

•  MBA w WSB w Toruniu zajął 24 miejsce

•  MBA w WSB w Bydgoszczy – 27 miejsce

Według tego samego rankingu w kategorii „Merytoryczne cechy programu” zajęliśmy 11 miejsce wśród programów studiów MBA największych i najważniejszych uczelni w Polsce.

 • SEM Forum 2016 - w ratingu Stowarzyszenia Edukacji Menedżerskiej FORUM program MBA w WSB w Bydgoszczy znalazł się w „klasie obiecującej”, a program MBA w WSB w Toruniu otrzymał „klasę standardową”.

 • „Home & Market” 2016 - nasz program znalazł się również w dziesiątce najciekawszych w Polsce według rankingu „Home & Market” 2016.

 • Franklin University zdobywcą tytułu „Najlepszy w branży” w kategorii „Studia wyższe on-line” - w 2014 roku w sondażu czytelników magazynu Columbus C.E.O. Franklin University został ponownie nagrodzony tytułem „Najlepszy w branży” w kategorii „Studia wyższe on-line”.

Partnerzy biznesowi
W ramach programu MBA uczelnia ściśle współpracuje z biznesem w zakresie budowania i rozwoju programu. Przedstawiciele firm są członkami Rady Programowej, prowadzą zajęcia dydaktyczne oraz organizują wizyty studyjne i spotkania z VIP-ami.
Wśród partnerów programu znajdują się:

 • ING Bank Śląski - jeden z największych banków w Polsce, którego oferta obejmuje produkty i usługi dla  podmiotów gospodarczych oraz klientów indywidualnych. Potrzeby klienta, jakość obsługi, innowacyjne produkty i usługi to obszary, na których bank skupia się w swojej działalności i dzięki którym wzmacnia swoją pozycję konkurencyjną. Sieć oddziałów oraz nowoczesne kanały zdalnej obsługi zapewniają klientom dostęp do usług 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.
 • Henkell & Co. Polska sp. z o.o. – jeden z największych producentów win musujących w Europie, a jednocześnie lider w tej kategorii na rynkach: austriackim, węgierskim, czeskim, słowackim i rumuńskim. Od 1997 roku należy on do międzynarodowej grupy Henkell & Co. z siedzibą w Wiesbaden w Niemczech, której tradycja sięga roku 1832.
 • Wojskowe Zakłady Lotnicze nr 2 SA – jeden z największych zakładów lotniczych w Polsce, należący do elitarnej grupy firm o znaczeniu strategicznym dla gospodarki i obronności Polski. Jest to dynamicznie rozwijające się przedsiębiorstwo z ponad 70-letnim doświadczeniem w prowadzeniu remontów i modernizacji m.in. takich samolotów, jak: Su-22, MIG-29, F-16 czy C-130.

Zainteresowały Cię nasze studia?

Zrób kolejny krok

Master of Business Administration