Studia MBA realnie wzmacniają moje umiejętności, są bardzo angażujące. Zarządzaniem zespołem zajmuję się na co dzień, natomiast szeroka wiedza z zakresu prowadzenia biznesu i reagowania na zmienne czynników ekonomicznych i gospodarczych, którą zdobywam na studiach, pozwoli mi na swobodniejsze rozmowy z klientami biznesowymi, a być może nawet wpłynie na zmianę kierunku mojej kariery zawodowej. Program MBA jest dopasowany do osób aktywnych zawodowo i mocno stawia na pracę własną, co bardzo mi odpowiada. Jest przemyślany w strukturze i kolejności modułów, dzięki czemu w przyjazny sposób można szybko przełożyć teorie na praktyczne jej wykorzystanie. Już pierwsze potwierdziły tylko, że te studia to był idealny strzał. Ludzie, jakich tu spotkałam mają ambicje podobne do moich, kierują się też podobnymi wartościami w życiu i działaniu. Poznanie osób z podobnym celem i otwarta głową jest największą wartością tego kierunku. 

Sandra Wiślicka
uczestniczka programu MBA w WSB w Szczecinie

Partner merytoryczny - Franklin University, Columbus Ohio


Doświadczenie

Franklin University to uczelnia z ponad 100-letnią tradycją, założona w 1902 roku w Columbus w stanie Ohio jako Young Men’s Christian Association (YMCA).

Ważne daty w historii Franklin University:

 • 1902 – utworzenie Young Men’s Christian Association School of Commerce
 • 1933 – przyjęcie nazwy Franklin University na cześć Benjamina Franklina; uniwersytet funkcjonował  w tym czasie jako wydział Columbus YMCA
 • 1993 – uruchomienie pierwszych studiów Master of Business Administration
 • 1998 – początek nauczania w systemie e-learningowym, uruchomienie portalu myFranklin
 • 2009 – wprowadzenie oferty edukacyjnej Franklin University do Polski i Macedonii

Międzynarodowość

Franklin University to uczelnia międzynarodowa, otwarta na rynki zagraniczne. Ma rozbudowany system e-learningu oraz sieć uczelni partnerskich na świecie. Oprócz WSB należą do niej również m.in.:

 • University of St. Kliment Ohridski (UKLO), Bitola, Macedonia
 • National Mining University (MSU), Dniepropietrowsk, Ukraina
 • Okan University, Istambuł, Turcja
 • Mangalore University, Mangalagangotri, Indie
 • University of Economics in Bratislava (EUBA), Bratysława, Słowacja.

Nowoczesność

Dzięki ciągłemu rozwojowi technologicznemu Franklin University stał się niekwestionowanym liderem w nauczaniu na odległość (long distance learning). Znaczna część z ponad 10 000 studentów kształci się w systemie on-line (e-learning). Służy do tego zaawansowana technicznie i przyjazna w obsłudze, platforma myFranklin. 

Akredytacje

Ponad sto lat sukcesów we wdrażaniu charakterystycznej dla Franklin University misji, jaką jest kształcenie dlorosłych aktywnych zawodowo osób, znajduje swoje odzwierciedlenie w przyznawanych uczelni akredytacjach:

 • W 1976 roku akredytację Franklin University przyznała The Higher Learning Commission z siedzibą w Chicago.

HLC jest jedną z dwóch komisji North Central Association of Colleges and Universities (NCA), która istnieje od 1895 roku, i jedną z 6 regionalnych instytucji akredytujących w Stanach Zjednoczonych.

 • W 2010 roku akredytację przyznało International Assembly for Collegiate Business Education.

IACBE jest amerykańską organizacją akredytującą programy o profilu biznesowym. W procesie akredytacji oceniane są efekty uzyskiwane w procesie kształcenia. Ponadto ocenie podlega szereg elementów, takich jak: programy nauczania, jakość kształcenia, przygotowanie kadry dydaktycznej czy infrastruktura. 

Dowiedz się więcej o Franklin University

     

Partner biznesowy – Związek Pracodawców Pomorza Zachodniego

Związek Pracodawców Pomorza Zachodniego jest zrzeszony w Konfederacji Lewiatan – najbardziej wpływowej organizacji biznesowej reprezentującej pracodawców w Polsce i w Europie. Związek Pracodawców Pomorza Zachodniego reprezentuje zachodniopomorskich przedsiębiorców od 2006 roku, skupia blisko 130 pracodawców z wielu nowoczesnych branż zatrudniających ponad 5000 pracowników, ZPPZ jest platformą, która wykorzystuje synergię biznesu, nauki, mediów i polityki. W regionie podejmuje szereg działań, których celem jest upowszechnianie dobrych praktyk zarządzania, wzmacnianie pozytywnego wizerunku pracodawców, doskonalenie prawa oraz integracja środowiska biznesowego. 

Dowiedz się więcej o ZPPZ.

Zainteresowały Cię nasze studia?

Zrób kolejny krok