Kadra dydaktyczna studiów Executive MBA w WSB w Poznaniu

  • Executive MBA is a  real chance to change the way you think and behave  as a manager.

    J. Michael Geringer, Ph.D.
    Professor of International Strategy & Director, Center for International Business Education & Development, Ohio University, USA

Na studiach Executive MBA spotkasz się z wykładowcami reprezentującymi uczelnie ekonomiczne o międzynarodowym uznaniu, którzy wiedzę łączą z praktyką w biznesie. Prowadzących wybieramy i zatwierdzamy na podstawie referencji, przydatności i aktualności ich doświadczenia, stosowanych metod nauczania i materiałów oraz praktycznej znajomości biznesu międzynarodowego. Naszą standardową praktyką jest ocena każdego z modułów przez uczestników.

Do wykładowców studiów Executive MBA należą eksperci, z którymi od wielu lat współpracujemy w obszarze studiów MBA. Są to m.in.:

 

 

Tomas Falk, Ph.D. - wykładowca University of Mannheim w Niemczech, profesor Aalto University School of Business w Finlandii. Specjalizuje się w obszarze service business & design. Ma wieloletnie doświadczenie jako konsultant projektów dla firm takich jak BASF, BMW, Opel, Roche Diagnostics i SAP. Autor publikacji w takich czasopismach, jak „Journal of Marketing”, „Journal of the Academy of Marketing Science”, „Journal of Service Research”, „Journal of Business Research, and Technological Forecasting and Social Change”. Laureat wielu nagród, w tym Overall Best Paper Award of the American Marketing Association.

 

 

 

 

J. Michael Geringer Ph.D. - O’Bleness Professor in International Strategy, Director of Research w College of Business, Ohio University. Ma wieloletnie doświadczenie jako wykładowca zarządzania międzynarodowego i strategicznego, z obszaru technopreneurship, biznesu międzynarodowego czy symulacji biznesowych. Twórca innowacyjnego Ohio International Consulting Program na Ohio University, a także programu International Business Certificate; konsultant amerykańskich i międzynarodowych firm, wśród których są także organizacje znajdujące się na listach Fortune 500 i Fortune Global 500.

Posłuchaj, co dr J. Michael Geringer mówi na temat naszych studiów: Studia MBA w międzynarodowej odsłonie

 

 

  

 

Peter Stark – wykładowca Gustavus Adolphus College, visiting professor w Helsinki School of Economics oraz Berlin Institute of Management; specjalizuje się w strategii, przywództwie, zarządzaniu organizacją i międzynarodowym biznesie; uhonorowany tytułem “Professor of the Year” w 2007 r. na University of Minnesota; międzynarodowy konsultant w zakresie relacji międzykulturowych, efektywności organizacji oraz strategii; ma ponad 23 lata doświadczenia na stanowiskach zarządczych w przemyśle transportowym, które zdobył, mieszkając i pracując w Chinach, Indiach, Pakistanie, Sri Lance, Nepalu, Azji Południowo-Wschodniej oraz Bliskim Wschodzie; płynnie posługuje się mandaryńskim i szwedzkim, zna japoński i hiszpański.

 

 

 

 

Dan Ravick Fiala - wykładowca w SBS Swiss Business School, University of New York oraz Chapman University (California, USA) we współpracy z Anglo-American University w Pradze. Specjalizuje się w obszarach takich jak rozwój strategii biznesowych, zrównoważony rozwój, marketing i zarządzanie w firmach rodzinnych. Jest także konsultantem biznesowym wspierającym małe biznesy w zakresie budowania partnerstw, zarządzania strategicznego czy badaniu segmentów klienckich. Ma międzynarodowe doświadczenie w budowaniu strategii oraz tworzeniu modeli biznesowych wprowadzających nowe produkty i rozwiązania.   

 Przeczytaj, co na temat zajęć powiedział nasz wykładowca: Venture creation - meet Dan Ravick Fiala.

 

 

 

dr Olin O. Oedekoven - ma ponad 35 lat doświadczenia w obszarze przywództwa na wszystkich poziomach organizacji, które zdobył w firmach prywatnych i instytucjach państwowych. Ukończył studia na South Dakota State University oraz University of Wyoming, studia MBA oraz uzyskał tytuł doktora w obszarze administracji w biznesie ze specjalizacją zarządzanie i administracja publiczna na Northcentral University; ukończył również studia z zarządzania zasobami ludzkimi. Jest absolwentem Army Command and General Staff College oraz U.S. Army War College, gdzie zdobył  tytuł magistra w dziedzinie strategii. Obecnie zajmuje stanowisko President & CEO w Peregrine Leadership Institute oraz Peregrine Academic Services, firmach, które prowadzą działalność w 45 krajach na świecie.

 

 

dr Grzegorz Dzwonnik - konsultant, menedżer, wykładowca akademicki. Specjalizuje się w szeroko rozumianym wprowadzaniu zmian, w szczególności tych, które ukierunkowane są na budowanie potencjału konkurencyjności przedsiębiorstw. Partner konsorcjalny międzynarodowego  think  tanku Systemic Excellence Group (www.systemic-excellence-group.com). Od wielu lat zawodowo związany z projektowaniem strategii przedsiębiorstw, zarządzaniem strategicznym (w tym portfelami projektów) oraz zarządzaniem projektami. Ma certyfikaty PMP, P2P, CSM, CSPO. Prowadził i nadzorował kilkadziesiąt projektów i programów strategicznych. Od 2005 roku  zaangażowany w międzynarodowe assessmenty projektowe w ramach IPMA International Project.

 

 

 

 

 

Min Basadur, Ph.D. - Professor Emeritus of innovation w Michael G. DeGroote School of Business na McMaster University oraz twórca Basadur Applied Creativity; rozpoznawalny na świecie lider w obszarze zastosowania kreatywności, z wieloletnim doświadczeniem w budowaniu kratywnego myślenia, tworzeniu innowacji i rozwiązywaniu problemów w organizacji. Pracował z takimi firmami, jak Procter & Gamble, Frito-Lay, PepsiCo, Goodrich czy Ford, wskazując, jak zaangażowanie kreatywności pracowników każdego szczebla może przynieść firmie wielomilionowe zyski oraz oszczędności w pomnoszonych kosztach.  

 

 

  

 

dr Remigiusz Napiecek - wykładowca Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu, wykładowca programów MBA, prof. nadzw. Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Jest ekspertem w dziedzinie rachunkowości zarządczej, systemów informatycznych w rachunkowości, teorii rachunkowości oraz sprawozdawczości finansowej. Jest konsultantem biznesowym a także autorem wielu publikacji naukowych i biznesowych. Współpracuje z The Chartered Institute of Management Accounting (CIMA).

 

 

 

 

 

 

Tomasz Wrzesiewski - menedżer, konsultant i trener z 18-letnim doświadczeniem w biznesie i branży szkoleniowej. Specjalizuje się w tworzeniu i wdrażaniu dedykowanych rozwiązań biznesowych dla klienta w obszarze zarządzania projektami, zarządzania strategicznego i zarządzania sprzedażą. Posiada bogate doświadczenie w zakresie budowy i zarządzania zespołami o różnej specjalizacji: zarządzał restrukturyzacją dużych i małych firm produkcyjnych i usługowych, organizacji publicznych i non-profit. Specjalizuje się również w prowadzeniu warsztatów z zakresu zarządzania portfelem projektów,  zarządzania projektem, zarządzania strategicznego, modelowania procesów biznesowych, zarządzania sprzedażą oraz zarządzania zespołem.  Propagator zarządzania zgodnie z założeniami podejścia AGILE, CCPM, Business Process Development oraz Load Factor Scheduling.

Posłuchaj podcastu z Tomaszem Wrzesiewskim: Metody zarządzania projektami - jak wybrać właściwą ścieżkę?

 

 

Zainteresowały Cię nasze studia?

Zrób kolejny krok

WSB Poznań Executive MBA