Do MBA trzeba dojrzeć, mieć odpowiednie doświadczenie oraz świadomość swoich kompetencji. Zdecydowałem się na studia, ponieważ chciałem się rozwijać, usystematyzować wiedzę oraz poznać nowe osoby z różnych środowisk biznesowych. Zależało mi na tym, aby wiedza przekazywana na studiach pochodziła od praktyków. Cenna jest także dla mnie jest wymiana doświadczeń wśród uczestników. Jako manager dużo decyzji i działań podejmuję intuicyjnie, bazując na własnym doświadczeniu zawodowym i życiowym. Dużo czytam i staram się rozwijać na bieżąco. Idąc na studia chciałem się dowiedzieć, jakie obszary mogę rozwijać. Ponadto - świat się zmienia, każdego dnia powstają technologie, relacje i biznesy. Warto być na bieżąco lub nawet krok do przodu. Mam nadzieję, iż MBA jako mariaż biznesu i nauki podniosą moje kompetencje, uaktualnią wiedzę oraz zainspirują do dalszego rozwoju. Już pierwsze zajęcia pokazały, że trafiłem do ciekawej grupy, w której każdy może coś wnieść, podoba mi się otwartość i zaangażowanie grupy. Trafiłem na wspaniałych ludzi z dużym poczuciem humoru, którzy mają pozytywną energię. Każdy chętnie dzieli się swoimi doświadczeniami i spostrzeżeniami i to jest najważniejsza wartość. Przebywanie w tym gronie jest w pewnym sensie relaksem i dobrą odskocznią od codziennych spraw. To grupa tworzy klimat i sprawia, że zajęcia są bardziej efektywne. 

Arsen Woliński
uczestnik studiów MBA w Bydgoszczy

Master of Business Administration – Zdrowie 

Program studiów łączy wiedzę prawniczą, ekonomiczną oraz z zakresu zarządzania. Jego celem jest przygotowanie obecnej i przyszłej kadry menedżerskiej do efektywnego zarządzania podmiotami funkcjonującymi w systemie ochrony zdrowia.   

Absolwenci studiów MBA są zwolnieni z obowiązku składania egzaminu dla kandydatów na członków rad nadzorczych spółek z udziałem Skarbu Państwa.

Studia MBA – Zdrowie powstał z myślą o rozwoju kompetencji kadry zarządzającej, właścicieli przedsiębiorstw działających w obszarze ochrony zdrowia, lekarzy i pracowników instytucji medycznych, administracji publicznej, jednostek samorządu terytorialnego, pracowników firm z sektora farmaceutycznego oraz osób posiadających doświadczenie praktyczne w codziennym funkcjonowaniu podmiotów leczniczych lub firm z sektora farmaceutycznego.  

Program studiów kierowany jest także do osób chcących rozwinąć praktyczne umiejętności, które pozwolą na pełnienie funkcji kierowniczych w ochronie zdrowia oraz kompleksowe zarządzanie podmiotami z tego sektora.  

Dzięki udziałowi w programie studiów MBA – Zdrowie uczestnicy zdobędą praktyczne i aktualne informacje z zakresu zarządzania. Zdobyte doświadczenie będzie fundamentem do rozwoju kluczowych umiejętności menedżerskich, takich jak: 

  • analiza i rozwiązywanie problemów organizacji, 
  • formułowanie strategii rozwojowych, 
  • sprawne podejmowanie decyzji, 
  • wdrażanie cyfryzacji w ochronie zdrowia, 
  • skuteczne negocjowanie i prowadzenie mediacji, 
  • zarządzanie kapitałem ludzkim w ochronie zdrowia.

Zainteresowały Cię nasze studia?

Zrób kolejny krok

Master of Business Administration - Zdrowie