Opinie o studiach MBA w WSB

Pewnego upalnego, grudniowego dnia, na końcu świata, spotkałam nauczyciela Qi Gong i Kung fu-Shi Heng Zuan. Spotkanie przypadkowe, choć wiem już, że w życiu nie ma przypadków. Chwila, w której doświadczyłam jego obecności, godności i spokoju, dała mi absolutną pewność celu oraz całkowicie zmieniła moje przyszłe postrzeganie świata. Jako adeptka Qi Gong, udałam się po nauki do klasztoru, gdzie doświadczyłam buddyjskiej filozofii sprowadzonej do przestrzegania prostych zasad moralnych, pozbawionego wygód życia, ciężkich treningów i pracy fizycznej, które stały się początkiem mojej nowej świadomości i lepszego życia. Zrozumiałam, że to nie dobra doczesne, a jedynie własne myśli tworzą naszą rzeczywistość. Aby obudzić intuicję, należy się wyciszyć i słuchać przede wszystkim siebie, ponieważ wszystkie odpowiedzi znajdują się w nas samych.

Życie w klasztorze, bez tytułów, wygód, atrybutów doczesności, z poszanowaniem ciężkiej pracy i wytrwałością w ćwiczeniach otworzyło mnie na trudną sztukę uważności i życia w zgodzie z naturą. Zarówno Shifu (Mistrz) – Shi Heng Yi, jak i nauczyciele byli bardzo wymagający. Z czasem przełamywałam kolejne bariery fizyczne i psychiczne. Wiem już, że nie ma działania bez efektu i nie ma efektu bez działania. Kiedy znika w Tobie potrzeba bycia wyjątkowym, masz szansę stać się prawdziwie unikalny. Wartość naszego życia jest w jego unikalności. Tym dla mnie jest przywództwo, które nie polega na dominacji, a raczej na wzmacnianiu w ludziach cech, z których sami nie zdają sobie sprawy. Do tego jednak potrzebna jest wzajemna akceptacja i szacunek.

„Go simple!”, czyli: „Upraszczaj!”. Nadmiar bodźców i informacji nie pomaga człowiekowi w utrzymaniu równowagi i harmonii. To hasło odnosi się do wszystkich aspektów naszego życia: od własnych myśli począwszy na filozofii sukcesu skończywszy. Jeśli nie uprościmy materialnych aspektów naszego życia, nie będziemy w stanie wyrazić głębszego wymiaru tego, kim naprawdę jesteśmy. Dlatego minimalizm jest filozofią jutra. A dla mnie? Ciągłym procesem, podróżą. Wyzwaniem i sposobem na życie w szczęściu i harmonii.

Anna Lewit, słuchaczka programu MBA Leadership, WSB Gdańsk
general manager, Relais & Chateaux Quadrille

W 2005 roku zmieniłem pracę, odszedłem od jednego z liderów rynkowych chemii budowlanej do innego, gdzie pracuję do dzisiaj. W poprzedniej firmie byłem przedstawicielem handlowym, który sumiennie wykonywał swoje obowiązki, ale w „mocnych” ramach określonych przez pracodawcę. Firma narzucała czas, styl, narzędzia pracy, zakres obowiązków, co przekładało się na brak samodzielności i możliwości rozwoju. U obecnego pracodawcy zaczynałem również jako przedstawiciel handlowy, jednak ujęło mnie odmienne podejście do tematu samodzielności i decyzyjności pracowników oraz dopasowywania narzędzi do indywidualnych potrzeb klienta. Mogłem proponować rozwiązania, decydować o strukturze podległego rynku, działać intuicyjnie. Skutkiem tego był wzrost dynamiki działania i otwarcie nowych możliwości dla firmy. Natomiast ja dostałem awans na regionalnego kierownika, a po kolejnych pięciu latach na dyrektora makroregionu. Co zmienił ten awans? Nie każdy zdaje sobie sprawę z trudności związanych z zarządzaniem ludźmi. Oprócz odpowiedzialności za wynik i firmę dochodzi nam odpowiedzialność za pracowników, którzy mają rodziny, kłopoty w pracy i poza nią. Wszystko to, czy chcemy tego czy nie, staje się również naszym problemem. Nagle przestajemy być „zawodowymi singlami”. To my zatrudniamy ludzi i ich zwalniamy z pełnymi konsekwencjami naszych działań. Nauczyłem się też, że biznes to droga dwukierunkowa. Wszystkie nasze działania skierowane na klientów powinny być „oddawane” w postaci wzrostów i rozwoju rynku. Każda nasza akcja powinna powodować reakcję. A my musimy brać w tym czynny udział, a nie stać na parkingu przy tej drodze, bezczynnie patrząc lub tylko licząc przejeżdżające samochody. Będąc w ruchu, widzimy więcej, możemy więcej, a potem tylko chcemy więcej i szybciej. 
Marek Czerwik
Dyrektor – Makroregion Pomorze, Selena SA, słuchacz studiów MBA w WSB w Poznaniu

Wyższe Szkoły Bankowe to lider programów MBA w Polsce*. Jakość kształcenia zapewnia ponad 20 lat doświadczenia w prowadzeniu programów MBA, współpraca z partnerami merytorycznymi z 3 krajów oraz wykładowcy-praktycy z wieloletnim doświadczeniem. O poziomie studiów świadczą również opinie uczestników i absolwentów. Według przeprowadzonych w 2020 r. Badań Atrybutów Marki 93,2% absolwentów studiów MBA w Wyższych Szkołach Bankowych poleciłoby innej osobie studia w WSB.
*lider w ujęciu ilościowym

Studia MBA WSB to

21 lat doświadczenia / 13 programów / 8 miast / 1 najlepszy wybór!

Check offer