Treść artykułu:

To trwająca nieprzerwanie od 2008 r. tradycja, że uczestnicy wszystkich programów Aalto Executive MBA z całego świata spotykają się co roku na kilkudniowym zjeździe. Tym razem Aalto Executive Summit odbył się 22-26 sierpnia w Helsinkach.

Na spotkaniu pojawili się uczestnicy pochodzący z 19 krajów. Łączy ich fakt, że wszyscy studiują w ramach sieci Aalto Executive MBA: w Helsinkach, Poznaniu, Singapurze, Tajpej, Seulu, Teheranie lub Dżakarcie.

- Wśród uczestników były osoby zarządzające międzynarodowymi firmami o globalnym zasięgu – mówi Anna Hołubowska, uczestniczka programu Aalto Executive MBA w Poznaniu, która również wzięła udział w Aalto Executive Summit. – Z niektórymi uczestnikami, szczególnie tymi z Finlandii, widzieliśmy się po raz kolejny. Już wcześniej spotykaliśmy się z nimi podczas wspólnych zajęć modułowych.

W tym roku spotkanie koncentrowało się wokół tematu przyszłości rynku pracy i tego, jak liderzy mogą przygotować się do przeprowadzenia istotnych zmian w swoich organizacjach w kontekście nowej rzeczywistości. Zagadnienia w trakcie dwóch pierwszych dni dotyczyły zarządzania zmieniającą się organizacją oraz wpływem digitalizacji na rozumienie biznesu, przywództwa i świata. Trzeciego i czwartego dnia uczestnicy mogli wybrać jeden z trzech tematów: Perspective for Talent Development, Leadership in the Age of Creativity oraz Leading with Business Alalytics. Ostatni dzień Aalto Executive Summit poświęcony był dyskusji na temat nadchodzących globalnych trendów kształtujących przyszłość świata pracy i nowe spojrzenie na przywództwo.

Aalto Executive Summit ma ogromną wartość dodaną w toku całych studiów – mówi Anna Hołubowska. -  To nie tylko wartość zajęć poprowadzonych przez profesorów wykładających na najbardziej prestiżowych uczelniach świata i zaproszonych gości ze świata biznesu. To także możliwość wymiany doświadczeń i budowania relacji ze wszystkimi uczestnikami zjazdu. Dodatkowo Helsinki to miasto, które na pewno warto poznać. Cieszę się ogromnie, że mogłam wziąć udział w tym przedsięwzięciu.

To międzynarodowe spotkanie jest świetnym dopełnieniem studiów. Wszystkie moduły realizowane w trakcie zjazdów traktują temat globalnie - opowiada Wojciech Wencel, uczestnik programu. - Dlatego też doroczne spotkania w Helsinkach oraz Singapurze gromadzące osoby z całego świata, pozwalają wymieniać się doświadczeniami i poznać inny punkt widzenia ludzi różnych narodowości. Warto podkreślić, że Aalto Executive Summit to nie tylko edukacja, ale także świetne miejsce do poznania nowych kontrahentów, tak dostawców, jak i klientów. Tym samym Aalto dostarcza nie tylko wysokiej jakości wiedzę, ale także tworzy platformę do robienia biznesu. 

W trakcie spotkań uczestników całej sieci Aalto Executive MBA w sposób szczególny czujemy, że należymy do grupy międzynarodowych liderów – dodaje Barbara Walkowska, Dyrektor programu Aalto EMBA w Poznaniu.

Aalto Executive Summit 2016